Životné poistenie

Platiť si poistenie a byť správne poistený je obrovský rozdiel.  Životné poistenie je nesmierne dôležitou a základnou súčasťou nášho zodpovedného života. Ľudia si dnes čoraz viac uvedomujú jeho prínos najmä v prípade vážnych chorôb alebo krytia hypotéky a ochrany rodiny.

Štatistiky

 • 9 z 10 ľudí nemá správne nastavené poistenie.
 • 97 % invalidity vzniká chorobu, napriek tomu ľudia majú v zmluvách poistenú invalidita úrazom, alebo ju vôbec poistenú nemajú. Je to jedna z najzávažnejších životných situácií.
 • Liečba rakoviny stoji viac ako 25.000 €, pričom bežné poistné je na úrovni 8.000 €.
 • EU sme 2. najhorší vo výskyte rakoviny.

Prečo je potrebné mať životné poistenie ?

 • Životné poistenie je podobné brneniu, pretože nám dáva pocit bezpečia a ochrany – akoby sme mali svoj vlastný „peňažný štít“, ktorý nás chráni pred nepredvídateľnými životnými udalosťami a umožňuje nám starať sa o svoju budúcnosť a blízkych s pokojným srdcom.
 • Predstavte si že nemôžete pracovať, štát sa o vás nepostará a vy musíte žiť .
 • Čo ďalej ? Správne nastavené poistenie vám pomôže vykryť stratu na príjme ( PN , choroby, úrazy , invalidita , smrť ) a zabezpečí vám vašej rodine dôstojný život.

Čo musí obsahovať kvalitné poistenie ?

 • Kvalitné poistenie musí zahŕňať tie najvážnejšie veci, ktoré nám môžu zabrániť v ďalšom fungovaní v živote.
 • Vážny úraz, invalidita, kritické choroby, smrť ,dlhodobá práceneschopnosť.  Je nutné mať krytie na tieto riziká a všetko ostatné je len luxus, za ktorý navyše doplácate.
 • Ruku na srdce, je dôležité dostať za porezaný palček 50 €, alebo radšej aby ste dostali pri vážnej chorobe 30.000 € na liečbu ?

Príklad

 • 25 ročný Peter sa stal práceneschopným. Stal sa mu vážny úraz a pravdepodobne sa z neho bohužiaľ stane invalid. Peter má pred sebou celý život a zo štátu mu vypočítali priemerný invalidný dôchodok čiastočný vo výške 250 € mesačne.
 • Peter zarábal 1000 € čistom. Takže potrebuje 750€ mesačne na to, aby dorovnal príjem. Čo má teraz urobiť ? Požičať si peniaze od rodiny, alebo vyhlásiť zbierku ?
 •  Pokiaľ by mal správne nastavené životné poistenie a dostal by 100.000 € keď sa stal invalidným, dokázal by fungovať v živote ďalej a takisto, by dostal peniaze za trvalý následok úrazu ďalších 50.000 €. Peter je mladý a také  poistenie, by ho mesačne stálo iba 50 €.
 • Chcete sa spoliehať na štát, alebo radšej na seba

Porovnanie

 • Spolupracujem so všetkými poisťovňami na Slovensku, preto mám super možnosť vám ukázať porovnanie a vybrať to najvhodnejšie pre vás.
 • Každá poisťovňa je iná a má iné výhody a nevýhody. Ďalej je dôležité porovnať všetky dostupné produkty a na základe porovnania vybrať tú najlepšiu variantu.
 • Veľmi často sa stáva že totožné poistenie dokáže byť v prvej poisťovni 50 € mesačne a v druhej 100 € mesačne. Určite by ste nechceli dobrovoľne platiť 100 € namiesto 50 € však? . A presne v tomto spočíva moja práca.

Ako funguje uzavretie životného poistenia?

Napíšte mi správu do formulára nižšie

Dohodneme si spoločný bezplatný videohovor

Pripravím vám niekoľko ponúk s férovými podmienkami

Vyberieme najvýhodnejšie poistenie pre vás

Pripravím vám poistenie online, ktoré potvrdíte z pohodlia domova

Hotovo. Poistený môžete byť a vaša rodina na druhý deň od potvrdenia poistenia

Časté otázky ohľadom životného poistenia.

Čo je životné poistenie?

Životné poistenie je zmluva medzi poistníkom a poisťovňou, kde poisťovňa sa zaväzuje vyplatiť určenú sumu peňazí príjemcovi alebo príjemcom v prípade smrti poistníka alebo pri iných špecifikovaných udalostiach výmenou za pravidelné platby (poistné).

Prečo by som mal mať životné poistenie?

Hlavným dôvodom je poskytnutie finančnej ochrany a podpory vašim blízkym alebo iným príjemcom po vašej smrti alebo v prípade trvalého zdravotného postihnutia.

Aký je rozdiel medzi poistením na celý život a termínovaným poistením?

Poistenie na celý život je trvalé poistenie, ktoré platí počas celého života poistníka a často obsahuje aj sporiaci komponent. Termínované poistenie poskytuje krytie po určitý časový úsek (napr. 10, 20 alebo 30 rokov) a vypláca sa len v prípade smrti poistníka počas tohto termínu.

Môžem získať životné poistenie aj keď mám zdravotné problémy?

Áno, ale vaše poistné môže byť vyššie, alebo môžete byť obmedzení v dostupných produktoch. Niekedy poisťovne vyžadujú lekársku prehliadku alebo informácie o vašom zdravotnom stave.

Čo sa stane s mojím životným poistením, ak prestanem platiť poistné?

Ak prestanete platiť, vaše poistenie môže byť zrušené. Pri niektorých typoch poistení môžete využiť hodnotu vytvorenú v rámci poistenia na pokrytie poistného po určitý čas.

Môžem zmeniť príjemcu môjho životného poistenia?

Vo väčšine prípadov môžete zmeniť príjemcu kedykoľvek počas trvania poistnej zmluvy. Musíte to však oznámiť svojej poisťovni a dodržať príslušný postup.

Je moje životné poistenie zdanené?

Závisí od jurisdikcie a konkrétnych okolností. Vo väčšine prípadov sú výplaty zo životného poistenia v prípade smrti príjemcom oslobodené od dane. Sporiaci komponent môže byť podliehajúci dani v určitých situáciách.

Ako môžem porovnať rôzne ponuky životného poistenia?

Pri porovnávaní životného poistenia by ste mali zvážiť výšku poistného, pokrytie, výluky, hodnotu vytvorenú v rámci poistenia a spôsobilosť podľa vašich osobných potrieb a zdravotného stavu.

Návrat hore