Refinancovanie hypotéky: Oplatí sa vám preniesť úver do inej banky

Refinancovanie hypotéky spočíva v presune vášho existujúceho úveru do inej banky, často za účelom získania nižšej úrokovej sadzby. Týmto spôsobom môžete ušetriť peniaze, pretože zaplatíte menej na úrokoch. 

V dnešnej dobe, keď úrokové sadzby výrazne rastú, je dôležité zistiť, či sa refinancovanie hypotéky naozaj oplatí. Kalkulačka na refinancovanie hypotéky vám pomôže vypočítať, či sa vám prenesenie úveru skutočne oplatí alebo nie.

Refinanc Kalk
Rokov
Ak refinancujete počas trvania fixácie, tak poplatok je 1% z aktuálneho zostatku úveru. Niektoré banky tento poplatok preplácajú. K ďalším nákladom patrí 66 € kolok, a môže byť aj potrebné vyhotoviť nový znalecký posudok.
 

Výsledky

 

Čo vám vypočítaj Refinančná kalkulačka ?

Refinančná kalkulačka vám vypočíta, či úspora na úrokovej sadzbe do konca fixácie úrokovej sadzby bude postačovať na zaplatenie poplatku za predčasné splatenie ako aj ďalších nákladov spojených s refinancovaním hypotéky, teda či sa refinancovanie celkovo oplatí. Úsporu počítame do konca najbližšej fixácie, pretože na konci fixácie môžete vyplatiť starú hypotéku novou bez poplatku za predčasné splatenie.

Vo výpočte sú zahrnuté aj náklady na refinancovanie, konkrétne poplatok za predčasné splatenie hypotéky vo výške jedného percenta. O tento poplatok je navýšený nový úver, pretože väčšina bánk požičia klientom aj na zaplatenie tohto poplatku.

* Zároveň sú započítané aj náklady na zriadenie záložného práva v novej banke (74 eur) aj priemerná cena bežného znaleckého posudku (150 eur). Pokiaľ by banka nový znalecký posudok nepotrebovala, k rozdielu je potrebné pripočítať 150 eur. Vo výpočte nezohľadňujeme poplatok za poskytnutie úveru, nakoľko väčšina bánk tento poplatok neúčtuje pri refinancovaní úveru.

Chcem s Vami spolupracovať

Chcete aby som aj vám kvalitne spravoval financie ? Neváhajte ma kontaktovať !

Pôsobím online po celom Slovensku

Návrat hore